موفقیت

روش‌های طلایی برای موفقیت در سال ۹۹

7 Ways to Rock Your Goals this Year | Murad Blog

روش‌های طلایی برای موفقیت در سال ۹۹

با رسيدن بهار، شور و شوق سال جديد همه را فرا گرفته و دوست داريد که به موفقیت در سال۹۹ زودتر برسید. ماهم امیدواریم!

شما مي توانيد براي سال ۹۹ برنامه ريزي كنيد. فقط  تعداد معدودی از مردم به اهدافي كه تعيين كرده اند دست مي يابند.

البته تعيين اهداف كار دشواري است، اما پیگیری آنها به این معنی نیست که اهداف شما قابل دستیابی نیستند. این بدان معناست که روشهای استفاده شده به اندازه کافی مؤثر نبودند و بايد ريشه يابي شوند. در اين مقاله مهم ترين روش هاي هدفگذاري را براي شما بيان مي كنيم.

اكنون زندگی خود را ارزیابی کنید

هنگام تصمیم گیری در مورد اهداف سال ، ارزيابي وضعیت فعلی شما شروع خوبی است. جنبه های خاصی از زندگی خود مانند امور مالی ، رشد شخصیتی ، سلامت ، خانواده ، روابط و شغلی ارزیابی کنید تا شناخت صحیحی از خود داشته باشد.

شناخت حوزه هايي که دوست دارید روی آنها تمرکز کنید می تواند به شما در تعیین اهدافی کمک کند که بیشترین تأثیر را در زندگی شما داشته باشند.

با گام‌های کوچکترشروع کنید

با استفاده از اهداف اصلی خود به عنوان سرلوحه کار، لیستی از اهداف‌های کوچکتر که می توانید در تحقق آنها استفاده کنید ، تهيه کنید. به عنوان مثال ، اگر یکی از اهداف شما رسیدن به یک وزن ايده آل است ، لیستی از روش های سالم و قابل اندازه گیری ایجاد کنید که بتوانید سبک زندگی سالم تری داشته باشید. این می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • اختصاص زمان دقیق برای امورات کاری.
  • ناهار سالم و مغذی.
  • شركت در یک کلاس، فعالیت یا چالش جدید در هر ماه، حتی اگر خارج از منطقه راحتی شما باشد بهتر است.
  • خوش گذرانی در آخر هفته.
  • عضویت در باشگاه ورزشی هفتگی.
  • هر ماه در یک کلاس آشپزی جدیدبخاطر تهيه غذاهاي سالم ثبت نام كنيد.

دست يابي به اهداف كوچك به شما كمك مي كند تا بتوانيد به اهداف بزرگ تر دست بيابيد، و احساس خواهيد كرد كه مي توانيد به همه اهداف خود دست بيابيد و بنابراين ثابت قدم به پيش خواهيد رفت.

دفتر شكرگزاري تهيه كنيد

با شكرگزاري مي توانيد روحيه مثبت و سالم خود را حفظ كنيد. با اين كار شما به ذهن فرصتی می دهد تا به چیزهای زیبا در زندگی خود توجه کند و به طور مداوم به خود انگیزه می دهید تا حتی به جلو به سمت خود حركت كنيد. از این فرصت استفاده کنید تا به عنوان پاسخی به اهداف خود با ذهن خود مهربان باشید ـ از پيشرفت هاي كوچك خود تجليل كرده و آن ها را جشن مي گيريد، بر فرصت هاي رشد متمركز شده و از آن ها تاثير پذيريد و در هر يك از مراحل زندگي خودتان را تشويق كنيد.

شریکي براي اهداف خود بيابيد

دست يابي به اهدف شخصی است ، اما حقیقت این است که شما مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید. مردم وقتی می توانند قوی‌تر شوند که به یکدیگر اعتماد كرده و یک دوست و شریک خوب برای خود انتخاب کنند.

دوست قابل اعتماد برای تحول شما مهمترین اقداماتی است که می توانید برای خودتان انجام دهيد.

لازم نیست به این شخص اجازه دهید بدانید که تا چه در اهداف خودتان پيش رفته ايد و چه مقدار در حساب پس انداز خود دارید ، اما اجازه دهید شریک شما ، تشویق کننده شما بوده یا از شما براي مشخص كردن اهداف خود كمك بخواهد. شما نيز به او كمك مي كنيد. بحث در مورد تعيين اهداف به شما کمک می کند تا هرچه در پیش رو هستید را در چشم انداز قرار داده و به پيش برويد.

سياست هاي شخصي خودتان را مشخص كنيد

تعيين اهداف باعث خواهد شد تا شما هرگز خسته نشوید. شما مي توانيد گردش بيرون و رفتن به رستوران به همراه با خانواده را به يك هدف شخصي تبديل كنيد و حداقل يك بار با خانواده خودتان به رستوران برويد. مشخص كردن اهداف براي سال جديد باعث خواهد شد تا بتوانيد با خانواده خودتان وقت بيشتري بگذرانيد.

بررسي ميزان پيشرفت در مسير اهداف

برای چک کردن نسبت به پیشرفت خود ، یک بررسی خودکار ماهانه انجام دهید تا در صورت منحرف شدن از مسير اهدفبه مسیر خود بازگردید. پس از ۵-۶ ماه از سال جدیداهدافي که تعیین کرده اید مجدداً ارزیابی‌‍ كنيد. این امر به شما این امکان را می دهد تا روی اهداف مورد نظر تمركز كنيد ، چه اهدافی هنوز هم قابل دستیابی هستند و چه اهدافی ممکن است نیاز به تغییر رویکرد داشته باشند.

Top 15 Places To Celebrate New Year's Eve In Malaysia To Welcome ...

منبع:

http://blog.murad.com/achieve-your-new-year-resolutions/

 ترجمه:

تیم تحریریه مداکالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *