خواب راحت ؛چگونه با شریک زندگی خود بهترین خواب را داشته باشید

خواب راحت ؛ ما تقریباً یک سوم زندگی خود را در خواب خواهیم گذراند. اما یک آمار جالب وجود دارد: طبق آمار انستیتوی ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی ، سالانه حدود ۶۰ میلیون نفر گزارش می کنند که دچار اختلال خواب طولانی مدت یا گاه به گاه هستند. این تقریباً یک پنجم کل جمعیت ایالات متحده است! همچنین تخمین زده می شود که ۶۰٪ از جمعیت، تختخوابی را با شخص دیگری به اشتراک بگذارند.

خواب راحت

خواب راحت زوجین ؛ما در حال بررسی دقیق تر این مسئله هستیم که آیا به اشتراك گذاري تختخواب برای سلامتی خودمان و زوج خود در رابطه با سه حوزه اصلی مهم یا بد است:

تأثیر فیزیولوژیکی:

مطالعاتی که فعالیت موج مغزی یا حرکت بدن را اندازه گیری می کند ، نشان داده که خوابیدن با یک شریک زندگی در رختخواب (خواب دياديك – خواب) کیفیت خواب ضعیف تری را نسبت به خواب تنها نشان می دهد.

افراد خواب آلود نسبت به افرادی که خودشان می خوابند ، خواب کم و افزایش فعالیت بدنی را در طول شب تجربه می کنند.

عوامل عاطفی:

شما ممکن است فکر کنید که بخاطر دلبستگی خواب راحت دارید ولي اين نوع خواب باعث اضطراب شما می شود.

در حالی که به نظر می رسد خواب دیادیک باعث کاهش کیفیت خواب می شود ، جدایی از شریک زندگی به دلیل تأثیر اضطراب دلبستگی ، در واقع مشکلات خواب را بدتر می کند.


پیشنهاد مجله : ايجاد روابط سالم


همگام سازی برنامه ها:

زوجین در طول روز وعده های غذایی و مراسم قبل از خواب تأثیر می گذارند – که به زمان خواب و ساعت داخلی بدن شما می رسد. تحقیقات نشان داد که زوج هایی که ترجیحات خواب از خوابشان جدا شده است ، نسبت به افرادی که الگوهای خواب مشابهی دارند ، از کیفیت خواب کمتری برخوردار هستند. اساسا ، زوج هایی که به طور طبیعی در زمانهای مشابه بیدار می شوند و به رختخواب می روند ، در رابطه خود رضایت بیشتری پیدا کرده اند.

با توجه به آنچه در مورد هر حوزه می دانیم ، می توانید استدلال كنید كه در مورد سر در مقابل قلب ، به نتايج قابل قبولي نرسيده ايم. اما در مورد سازش هایی که می تواند به شما کمک کند هر دو به اندازه کافی از چشم بند استفاده کنید ، چه می کنید؟

به نام عشق ، البته ما باید آنهایی را نیز با هم در میان بگذاریم.

شما عاشق تماشای تلویزیون در تختخواب هستید.

راه حل: ممکن است شما متوجه نباشید که طول موج مشخصی از نور آبی ساطع شده از صفحه نمایش – از جمله تلویزیون ، تبلت یا حتی تلفن های هوشمند – ساعتهای داخلی بدن ما را از كار مي اندازد که وقت آن است که بیدار و هشیار باشید. این بدان معناست که اگر فکر می کنید شریک زندگی تان در حالی که برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را تماشا می کنید ، در خواب آرام است ، در واقع در خواب آنها دخالت می کنید. توصیه می کنیم وسایل ديجتالي و صوتي و تصويري را خارج از اتاق خواب نگه دارید و ساعت زنگ دار قدیمی را در اتاق خواب خود قرار دهيد.

شما باید در زمان های مختلف برای رختخواب بروید.

راه حل: دير خوابيدن و بلند شدن زود هنگام ممکن است در هر جنبه دیگر سازگار باشند ، اما وقتی به خواب کافی می رسد ، علت شماره یک اختلال در زمان متفاوت بودن بستر ایجاد می شود. در دنیای امروز ، خاموش کردن وسايل ديجيتالي بسیار خارق العاده است و بسیاری از ما تا لحظه آخر قبل از اینکه چشم خود را ببندیم ادامه می دهیم.

پیشنهاد می کنیم یک ساعت قبل از خواب یک زوج به طور معمول اين كار را انجام دهند و در حالی که ممکن است چیزی برای کودکان لذت بخش باشد ، به هنگام خواب (حتی آیفون خود را خاموش کنید و از یک فنجان گرم چای بدون کافئین لذت ببرید.

خواندن كتاب در مقايسه با تماشاي تلويزيون می تواند تأثیر بسیار مثبتی داشته باشد یا در مورد گفتگوی مثبت درباره روزی که شما از آن لذت بردید یا برنامه های خود را برنامه ريزي كنيد. ذهن و بدن آرام یک قدم بسیار مهم برای خوابیدن با آرامش براي هر دو شماست.

شما یک رویکرد متفاوت برای خوردن و آشامیدن قبل از خواب دارید.

راه حل: بعد از یک روز طولانی ، آسان است که گاهی اوقات درست قبل از خواب به خوردن و آشامیدن بپردازید اما مراقب باشید ، بدن و ذهن شما به راحتی شما را به یک احساس غلط از امنیت خواب عادت کرده است.

سعی کنید کافئین را محدود کنید. کافئین تا ده تا دوازده ساعت پس از نوشیدن آن می تواند باعث مشکلات خواب شود! زودتر از حد ممکن شيريني ميل كنيد و سعی کنید از خوردن غذاهای سنگین و پر چربي بیش از حد قبل از خواب خودداری کنید

– حداقل ۲ ساعت قبل از خواب شيريني ميل كنيد و سعی کنید قبل از خواب نوشابه هاي انرژي زا را ميل نكنيد –

حتی در مهمانی های نيز اين رسم را رعايت كنيد. در حالی که یک خواب شبانه ممکن است به شما در استراحت کمک کند ، یک بار که بخوابید ، باعث چرخه خواب راحت تر شما خواهد شد.

تمایل دارید که در شب، حرکت کنید.

راه حل: به اتاق خواب خود نگاهی بیندازید و ببینید آیا می توانید در محیط خود تغییراتی ایجاد کنید یا خیر. از بین بردن درهم و برهمی و سرد نگه داشتن اتاق (شب ها) می تواند تأثیر بسزایی در کیفیت خواب و میزان حرکت شما داشته باشد.

ورزش روزانه ، به طور خاص ورزش پرتحرک تر مانند دویدن ، مدت زمانی را که در مراحل عمیق و ترمیمی خواب می گذرانید ، افزایش می دهد – این به معنی حرکت کمتری برای هر دو شما است. شما باید حداقل ۳ ساعت قبل از خواب سعی کنید تمرینات خود را به پایان برسانید تا بدن شما مدتی آرامش داشته باشد.

اگر می خواهید قبل از خواب کاری درست انجام دهید ، چرا کشش های ملایم را امتحان نکنید تا قدري آرامش يابيد.

منبع : http://blog.murad.com/how-to-get-the-best-nights-sleep-with-your-partner/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *