عطر مشترک برای آقایان و بانوان

عطر مشترک برای آقایان و بانوان ؛وقتی صحبت از سلیقه و انتخاب رایحه و عطر موردعلاقه است هیچ معیار و مقیاسی نمی‌تواند حس فرد را تغییر دهد. هر کس می‌تواند از هر عطر و ادوکلن با رایحه دلخواه استفاده کند اما بر اساس معیارهای عطری گروهی از روایح زنانه و گروهی مردانه معرفی می‌شوند. جالب است که بدانید امروزه به دلیل نزدیک شدن سلیقه بویایی زن و مرد رایحه‌های مشترک بین زن و مرد یا انواع عطر مناسب هر دو جنس از رشد بسیار بالایی برخوردار شده‌اند. اصطلاحاً در دنیای رایحه به این عطرها دارای جنسیت یکسان یا عطرهای unisex می‌گویند.

به گفته ماریا نوریسلامووا Mariya Nurislamova مدیر و مؤسس scentbird:

عطر مشترک برای آقایان و بانوان ؛ازنظر فنی تمامی رایحه‌ها مناسب تمامی افراد می‌باشند. بااین‌حال شرکت‌های تولیدکننده عطر و ادوکلن به‌صورت ساختاری یا قراردادی روایح میوه‌ای یا گلی را رایحه زنانه و برعکس روایح دارای نت‌های اصلی چوب، چرم و ادویه‌ای را رایحه مردانه به‌حساب می‌آورند.

تحول عطر مناسب هر دو جنس از گذشته تا حال

جالب است که با تغییر ذائقه افراد نوع و طبع عطر و ادوکلن‌های مناسب هر دو جنس تغییر کرده است. در دهه نود میلادی عطر مناسب هر دو جنس دارای رایحه خنثی بودند و گاهی رایحه مرکباتی و یا نت‌های آبی به آن‌ها افزوده می‌شد. عطرهای مناسب دو جنس امروزی رایحه برجسته و قابل‌تفکیک دارند. در ساخت این عطرها تنوع و ریسک‌پذیری بیشتری مشاهده می‌شود.

معرفی چند عطر مناسب هر دو جنس

ادوتویلت مردانه و زنانه سی کی آل کالوین کلین Calvin Klein all

این ادوتویلت یک عطر مناسب هر دو جنس با رایحه مرکباتی است. رایحه مرکباتی این عطر با یاس و کهربا درآمیخته تا ملایمت و تازگی بیشتری در این عطر برند کالوین کلین ایجاد کند. در مجموعه عطرهای آل all که همگی خاصیت عطر مناسب هر دو جنس را دارند این ادوپرفیوم جدیدترین محصول در این گروه است. رایحه آغازین این عطر ترنج، ماندارین و شکوفه گریپ‌فروت است و در رایحه میانی به گل‌های فریزیا، ریواس، سوسن و یاس می‌رسیم. در انتها رایحه کهربا، مشک و خس‌خس به دیگر روایح می‌پیوندد.

ادوتویلت مردانه و زنانه سی کی آل کالوین کلین Calvin Klein all

ادوتویلت مردانه و زنانه پاریس دو ویل شنل CHANEL PARIS deauville

طراوت و شادابی به همراه انرژی بخشی در این عطر به خاطر در کنار هم قرار گرفتن رایحه ریحان و پرتقال سیسیلی است. روایح کاملاً مرکباتی را در مرحله آغازین با لیمو، لیموترش، ترنج، پرتقال و ریحان تجربه خواهید کرد. در میانه با رایحه رز، یاس، روایح سبز و رایحه شیمیایی هدیون احاطه می‌شوید. جالب اینکه چرخه بویایی این عطر با بوی پاچولی یا نعنای هندی به‌تنهایی به پایان می‌رسد.

ادوتویلت مردانه و زنانه پاریس دو ویل شنل CHANEL PARIS deauville

ادوتویلت مردانه و زنانه لایم باسیل اند ماندارین ژومالون lime basil & mandarin jo malone

این عطر را می‌توان به‌عنوان عطر شاخص و تعیین‌کننده برند ژومالون دانست. لیمو و ریحان به همراه ماندارین ترکیبی شیرین و مرکباتی را پدید آورده که با،وجود ریحان فلفلی و رایحه کهربا کرمی گرم به آن افزوده‌شده است. ترنج ماندارین و لیموترش روایح آغازین این عطر مناسب هر دو جنس هستند. در مرحله میانی با رایحه آویشن، زنبق، یاس بنفش و ریحان مواجه می‌شویم. در پایان رایحه خس‌خس و نعنا هندی به مشام می‌رسد.

ادوتویلت مردانه و زنانه لایم باسیل اند ماندارین ژومالون lime basil& mandarin jo malone


پیشنهاد مجله : سبوم پوست مو و سبوم پوست صورت


 

ادوپرفیوم زنانه و مردانه ولوت سایپرس دولچه گابانا velvet cypress dolce & gabbana

این ادوپرفیوم باشکوه و آروماتیک است. رایحه مرکباتی، چوبی با عطر زندگی‌بخش کاج و لیمو ترکیب‌شده در کنار رایحه ترنج و مریم‌گلی عطر مناسب هر دو جنس برند دولچه گابانا را با نام ولوت سایپرس به شما عرضه می‌کند. رایحه آغازین لیموترش و ترنج و رایحه میانی سرخس، گالبانیوم و مریم‌گلی است که در انتها چرخه بویایی با رایحه درخت سدر به پایان می‌رسد.

ادوپرفیوم زنانه و مردانه ولوت سایپرس دولچه گابانا velvet cypress dolce&gabbana

مجموعه ادوپرفیوم های برند بودیسیا د ویکتوریوس boadicea the victorious

به‌جرئت می‌توان گفت که تمامی عطرهای برند نیش بودیسیا د ویکتوریوس از ویژگی یک عطر مناسب هر دو جنس برخوردار هستند. در این مجموعه عطرهای بی‌نظیر سلایق هر دو جنس در نظر گرفته‌شده به صورتی که تمایز اصلی در رایحه وجود دارد ولی این روایح برای هر دو جنس جذاب و دوست‌داشتنی است. ادوپرفیوم بلوسفیر بودیسیا Blue Sapphire ، ادوپرفیوم آردنت بودیسیا Ardent ، ادوپرفیوم ادونچرس بودیسیا   Adventurss، ادوپرفیومگلوریوس بودیسیا Glorious نمونه‌هایی از این عطرهای بی‌نظیر می‌باشند.

مجموعه ادوپرفیوم های برند بودیسیا د ویکتوریوس boadicea the victorious

 

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *